gtag ('config', 'AW-11094605359');
сите категории
EN

3D тапет со листови од пена пена

Ти си тука : Дома> Производи > Пена 3D позадина > 3D тапет со листови од пена пена

3D
3D
3D
3D
3D
3D
3D
3D

Позадина од 3D мермер Пе пена лист


● Regular Size:


30*30cm;

30*60cm;

60*60cm;

60*90cm;


● Thickness:2 mm


● Colour: Marble ;Can be customsized


● Потекло: Кина


● 3D шарени декоративни ѕидни панели од тули од мека пена, прекрасни,

безбедност, еколошки, изолација на бучава, против судир, безбедност


● Може да се залепи на кој било мазен ѕид, инсталација, секојдневна


колаж, произволно исечен, забавувај се со сам, лесно чистење и одржување

Опис

These 3D foam Stone Wall stickers are washable, easy to clean, and made from nontoxic moreover your redecoration of the wall will be done in minutes The embossed 3D wall sticker offers a stunning visual impact on a wall. The Panels are self-adhesive, light, waterproof, and anti-collision, 


they can be installed in minutes over a clean and sleek surface without any mess or specialized tools, and never crack with time. 


Having a successful combination of interesting radiant colors and tasteful designs these Wall Stickers perfectly suit both modern and classic interiors.


КАЖЕТЕ НИ ЈА ГОЛЕМИНАТА КОЈА ТРЕБА ДА СЕ ПРИЛАГОДИ

спецификации

Содржина

HXBM-10

материјал

Мешавина од полиестер и полиестер

Боја

Grey;Can be customsized

Бренд

Позадина Hamyee

стил

Modern Chic

димензии

Мурал изработен по мерка

Површина

Изедначи

Тема

‎Modern Chic

Отпорен е на дамки

Да

моделот

Мермер

Доведе време

1: Стоки на залиха: може да се испрати веднаш.

2: Прилагодената нарачка зависи од нарачката.

Консултирајте се со тимот за детали

Постапка за вградување

Селф лепило

Посебни карактеристики

Убава, безбедносна, еколошка, изолација на бучава, против судир, безбедностКако да се аплицира

● Почетно планирање - измерете ја областа каде што сакате да ги примените панелите за 3D позадина за да ја одредите потребната количина.


● Излупете ја налепницата од задната страна.


l Внимателно залепете ја саканата област почнувајќи од едниот агол на панелот.


● Користете ножици за да ја исечете вистинската големина за да одговара на сите агли.

Предност

● Самолеплива ѕидна плочка со 3D Pe пена не само што го поедноставува ремоделирањето на ентериерот, туку е и буџетски избор! Плочките за лупење и залепување се на дното на опсегот на трошоци за ремоделирање на материјалите и ви заштедуваат поголем дел од време.


● Одлични дизајни и европски машини од високата класа.


Ние силно веруваме дека сите наши производи и компанијата се доверлива и одлична поддршка зад вашиот пазар.


● Директни цени на производителите.


Hamyee како производител на тапети директно им ја носи најдобрата можна цена на нашите клиенти. Без трошоци за среден човек, ова значи дека го враќаме најголемиот дел од ценовната корист директно на крајниот клиент.

Прилагодено

① Низок MOQ


②Повеќекратен избор, повеќе од 3000 обрасци за ваш избор


③ услуга OEM&ODM, етикета/пакување/слушна картичка/хартија за издавање итн.


④Дополнителна услуга, Брошура за каталог/Е-каталог


⑤Креативен дизајнерски тим, Ажурирање ексклузивни, дизајни месечно


Hunan Hamyee Home Decor Co., Ltd има искусен тим во дизајнирање, управување со акции, извори на производи и контрола на квалитетот. Ние сме запознаени со различни стандарди и барања; способен да излезе вистинско решение и да најде соодветни производи за вашите проекти во однос на спецификациите, квалитетот, буџетот, времето на испорака и глобалната испорака.


Нашите дизајни на мурали се направени по нарачка и целосно приспособливи, овозможувајќи ви да го приспособите муралот на специфичните димензии на вашиот бизнис, вклучувајќи спецификации и големини, и да им обезбедите на клиентите персонализирано тестирање на производи, логистички услуги итн.


Дозволете ни да ви испратиме понуда на барање.

Пребарување

Поврзани производи